Wojewódzki Spływ Kajakowy Rzeką Wartą z Szymonem Zawadzkim

2021-09-04 - 2021-09-04

Wojewódzki Spływ Kajakowy Rzeką Wartą z Szymonem Zawadzkim

II Wojewódzki Spływ Kajakowy 04.09.2021

Spływ jest kontynuacją cyklu corocznych spływów w naszym regionie. Promować będzie województwo łódzkie i turystykę aktywną na jego szlakach kajakowych.  Stanowi także zakończenie sezonu.  Wydarzenie jest bezpłatne.

Szymon Zawadzki – kajakarstwo zaczął trenować w 2009 roku. Wychowanek Ludowego Klubu Kajakowego w Drzewicy. Od 10 lat nieprzerwanie staje na podium Mistrzostw Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych, a od 5 lat z rzędu znajduje się w reprezentacji Polski (juniorskiej, młodzieżowej oraz seniorskiej). Jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy seniorów w konkurencji c1 x3 z 2020 roku, a także finalista Młodzieżowych mistrzostw świata i Europy.

Rzeka Warta stanowi największy atut Ziemi Wieluńskiej i przepływa przez wschodnią część powiatu wieluńskiego. Wykształciła ona dolinę o unikatowych walorach krajobrazowych. Na wielu odcinkach, wijąc się pomiędzy wapiennymi ostańcami i morenowymi wzgórzami, tworzy malownicze, głębokie przełomy, przebijając się przez skaliste lub piaszczysto-żwirowe podłoże. Załęczański Łuk Warty jest interesującą alternatywą pokonania fragmentu Szlaku Bursztynowego drogą wodną. Szlak kajakowy Warty jest dobrze oznaczony i idealny dla turystyki rodzinnej. Rzeka łagodnie meandruje w rozległym korycie.

W trakcie wydarzenia Szymon Zawadzki wygłosi prelekcję nt. zasad dotyczących bezpiecznego kajakarstwa urozmaiconą własnymi doświadczeniami.

HARMONOGRAM:

  • 10.00 - rozpoczęcie wydarzenia na terenie ośrodka ZHP Nadwarciański Gród w Załęczu Wielkim – powitanie, przedstawienie Szymona Zawadzkiego
  • 10.30 – przejazd autokarem do Działoszyna na miejsce rozpoczęcia spływu
  • 11.00 – instruktaż Szymona Zawadzkiego, rozpoczęcie spływu
  • 15.30 – zakończenie spływu – ZHP Nadwarciański Gród.  
  • 16.00 – 18.00 – ognisko, prelekcja Sz. Zawadzkiego, wspólne zdjęcia.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA!

LOGOWANIE NA UDZIAŁ ROZPOCZNIE SIĘ 25.08 O GODZ. 10.00 I TRWAĆ BĘDZIE DO 3.09 DO GODZ. 12.00 NA PLATFORMIE www.elodzkie.pl

Jedna osoba może pobrać max. 2 bilety, podając dane (imię, nazwisko) osób, dla których te bilety są przeznaczone. Należy zabrać ze sobą i przekazać na miejscu organizatorom podpisaną deklarację COVID i RODO, które dostępne są podczas logowania.

DOJAZD WE WŁASNYM ZAKRESIE!

PROSIMY O DOPASOWANIE STROJU DO WYDARZENIA ORAZ ZABRANIE WŁASNEGO PROWIANTU NA CZAS SPŁYWU.

Załączniki

Deklaracja Covid

Klauzula RODO

logotypy