Webinarium p.t. "Sektor spożywczy w Belgii - jakie polskie produkty spożywcze mogą zaistnieć w Beneluksie?"

2021-07-14 - 2021-07-14

Webinarium p.t. "Sektor spożywczy w Belgii - jakie polskie produkty spożywcze mogą zaistnieć w Beneluksie?"

lodzkie go benelux

Województwo Łódzkie zaprasza producentów żywności i napojów oraz innych przedstawicieli specjalizacji regionalnej Innowacyjne rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze na webinarium pt. „Sektor spożywczy w Belgii - jakie polskie produkty spożywcze mogą zaistnieć w Beneluksie?”.

Celem niniejszego szkolenia on-line jest pomoc w przygotowaniu małych i średnich przedsiębiorstw do wejścia na rynki Beneluksu. Uczestnicy zapoznają się ze specyfiką oraz trendami rozwojowymi branży spożywczej. Podczas webinarium przekażemy praktyczne porady i wskazówki dotyczące możliwości oraz szans umiejscowienia eksportu, wymiany handlowej i współpracy gospodarczej. Powiemy również o niezwykle istotnym elemencie ekspansji zagranicznej, jakim jest znajomość przepisów obowiązujących na lokalnym rynku i uwarunkowań, w których funkcjonują potencjalni kontrahenci dla łódzkich firm.

Bezpłatne szkolenie on-line poprowadzą eksperci, pracownicy Biura Regionalnego Województwa Łódzkiego w Brukseli, którzy opowiedzą m.in. o:

  • najnowszych trendach w branży spożywczej w Belgii;
  • przepisach obowiązujących w branży na tych rynkach;
  • formach wsparcia udzielanym łódzkim firmom w ekspansji na rynki Beneluksu przez Punkt Wsparcia Inwestora Województwa Łódzkiego.

Do zabrania głosu zaprosiliśmy również przedstawicieli firm i instytucji branżowych, którzy podzielą się swoją wiedzą w zakresie prowadzenia biznesu na rynkach zagranicznych w sektorze spożywczym.

Szkolenie odbędzie się 14 lipca o godz. 10:00 i będzie prowadzone w języku polskim.

Webinarium organizowane jest w ramach projektu LODZKIE GO BENELUX, którego celem jest wsparcie rozwoju przedsiębiorców z województwa łódzkiego na rynkach Belgii, Niderlandów i Luksemburga. Więcej informacji: https://bruksela.lodzkie.pl/nasze-projekty/lodzkie-go-benelux/.

Kontakt: rbwl@lodzkie.pl, projekty.miedzynarodowe@lodzkie.pl

logotypy