Festiwal Myślenia Projektowego

2018-11-15 - 2018-11-17

Festiwal Myślenia Projektowego

Design to sposób na poprawianie otaczającego świata. Filozofia myślenia, którą wdrożyć w życie i wykorzystać w swojej promocji postanowiło Województwo Łódzkie. 
Podczas Festiwalu Myślenia Projektowego zajmiemy się rozwiązywaniem problemów. Program wydarzenia będzie zawierał wydarzenia dla studentów, mieszkańców i przedsiębiorców.  W trakcie Festiwalu odbędą się warsztaty, konferencja,webinary, podczas których możesz zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu będą bezpłatne.

Agenda wydarzenia

Festiwal Myślenia Projektowego - Dzień 1 10:00 - 17:00

Temat Od Do Typ Opis
1 Zaprojektowane po ludzku 10:00 17:00 warsztaty Gazeta Wyborcza wspólnie z Amiką i School of form zaprasza na warsztaty w ramach konkursu zaprojektowanepoludzku.pl.
Celem całego projektu jest EDUKACJA – UPOWSZECHNIANIE – WYRÓŻNIENIE projektowania, które w centrum zainteresowania stawia człowieka, jego potrzeby, zachowania, zwyczaje, wartości. Na warsztatach chcemy metodą design thinking (myślenie projektowe) i w zróżnicowanym zespole popracować nad koncepcją „Domu zaprojektowanego po ludzku”.
Prowadząca: Beata Michalska - Dominiak

Festiwal Myślenia Projektowego - Tura 1 10:00 - 13:00

Temat Od Do Typ Opis
1 „Jeżeli zawsze będziesz robił to, co zawsze, zawsze otrzymasz to, co zawsze” 10:00 13:00 warsztaty Warsztaty z metodą ‘DT’ (Design Thinking), która potrafi pozytywnie namieszać w głowach!
Krótko o metodzie i dłużej w praktyce – poznasz proces w pigułce, zaprojektujesz rozwiązanie wybranego przez Twój zespół problemu. Doświadczysz tego, ile przyjemności daje praca zespołowa (tym bardziej z nowo poznanymi ludźmi!).
Prowadzące: Agnieszka Galuś i Oliwia Kałasa
2 Sałatka z owocami morza. Zarządzanie projektami w podmiocie publicznym – lotnisku 10:00 13:00 warsztaty Jak wykorzystać zarządzanie projektami w spółce publicznej do zmiany nawyków i wdrożenia innowacji?
Prowadzący warsztat spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy elementy zarządzania projektami mogą zostać wykorzystane do pozyskania przewoźnika. W każdym z projektów, w których planowaniu i realizacji prowadzący uczestniczył i uczestniczy, wskaże kluczowe doświadczenia i wnioski w zakresie doboru narzędzi wdrożeniowych, planu komunikacji czy planu realizacji.
Prowadzący: Artur Fraj

Festiwal Myślenia Projektowego - Tura 2 13:30 - 16:30

Temat Od Do Typ Opis
1 Jesteś legendą. Opowiedz ją. 13:30 16:30 warsztaty Storytelling w mediach społecznościowych” - stwórz własną legendę i rozwijaj ją w internecie!
Poznaj klasyczną strukturę opowieści i korzystaj z niej, opowiadając o ważnych dla siebie sprawach. Zobacz, jak mechanizmy klasycznych opowieści wykorzystują gwiazdy mediów społecznościowych. A przy okazji przyjrzyj się kilku przykładom wizerunkowych strzałów w stopę, by nie musieć się uczyć na własnych błędach.
Prowadząca: Katarzyna Nakielska – Pawluk
2 Najpopularniejsze narzędzia i modele reklamy internetowej – jak wykorzystać je w biznesie? 13:30 16:30 warsztaty Czy reklama internetowa jest nieodłączną częścią wszystkich współczesnych firm? Jak wybrać odpowiednie kanały komunikacji, aby dotrzeć do grupy docelowej?
Kiedy warto podjąć współpracę z agencją marketingową? Po jakim czasie można spodziewać się pierwszych efektów kampanii?
Jak oszacować jej rentowność?
Prowadzący: Michał Winciorek

Festiwal Myślenia Projektowego - Tura 3 16:30 - 19:00

Temat Od Do Typ Opis
1 Design w służbie sprzedaży 16:30 19:00 warsztaty Metody wykorzystywana designu przy projektowaniu strategii sprzedaży usług lub produktów
Prowadzący: Jakub Izdebski
logotypy